Memur Kredi Borcunu Ödeyemezse Ne Olur?

Memur Kredi Borcunu Ödeyemezse Ne Olur?

Kredi çekenlerin en çokta memurluk mesleği içinde olduğu yapılan araştırmalardan sonra ortaya çıktı. Bu durum karşısında özellikle de memurların ödemediği borçların zamanında büyük sıkıntılar açacak olmasından dolayı gelen soruların başında memur kredi borcunu ödeyemezse ne olur gelmektedir.

 Siz değerli okurlarımıza bu konuda yaptığımız araştırmaları ve elde ettiğimiz tecrübeler hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Son yıllarda tüketim oranında artan gelişmelerden sonra zor durumda kalanların en çok başvurduğu yöntemlerin başında gelen kredi çekimleri zaman içerisine sorunların beraberinde gelmesine neden olmaktadır. Özellikle memurların çektiği kredileri zaman içerisinde ödeyememesi bu durum karşısında kişilerin zorda kalmasına neden olmaktadır.

Bankaların memurlara son derece kolay bir şekilde verdiği bu kredilerin zaman içerisinde ödenmemesi memurların zorda kalmasına neden oluyor.

İşte çektiğiniz kredileri ödeyemeyen memurların başına gelecek olan yaptırımlar

Öncelikle banka sizlere kredi ödenmemesi konusunda 3 aya kadar bir üst limit belirlemiştir. 3 ay kredi borcunun ödemeyen memurların hangi bir yaptırım ile karşı karşıya kalmayacaklarını belirtmek istiyoruz. Ancak bu 3 aylık dilimden sonra ödenmeyen borçlar memurların sıkıntıya düşmesine neden olmaktadır. Banka kredilerinin tutarlarının memurların maaşlarının aylık oranlamasına göre kesinti yaparak tahsil edecektir. Aldığınız maaşın asgari geçim şartlarını göz önünde bulundurarak sizlere bu konuda yardımcı olacak olan bankalar geri kalan maaşınızı sizin elinize geçmeden kredi borcunuzun tahsilatı için kesecektir.

Ancak eğer bu duruma rağmen kredi borçlarınız maaşınızdan daha yüksek bir oranda karşımıza çıkacak ise bankalar son çare olarak maaşınızın tamamına el koymak zorunda kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir