Finans Piyasaları Nasıl Takip Edilir

Finans Piyasaları Nasıl Takip Edilir

Borsa Nasıl Takip Edilir?

Google’de borsa araması yapmayı hiç denediniz mi? Eğer öyleyse, eminim ki arama motorları sonucu gözünüzü kamaştırmış olmalı.

Yani borsa takip etmek kolay olmalı. Ama öyle mi?

Cevap hem evet hem de hayır. Bu, deneyim bilginize bağlıdır.

Olgunlaşan yatırımcılar için borsaları yıllardır olduğu gibi takip etmek daha kolaydır.

Ancak, yeni başlayanlar için, internette çok fazla web sitesi görünce borsaların nasıl takip edileceği konusunda kafaları karışıyor.

Bu nedenle, bu yazımız da size borsa takip etmeyi öğreteceğim.

Lütfen “borsa takip etme” hakkındaki bu yazının temelde yeni başlayanlar için olduğunu, ancak orta ve ileri seviye yatırımcıların da bu gönderiden faydalanabileceğini unutmayın.

 

Hisse nasıl takip edilir?

İşte hisse takip etmeyi öğrenebileceğiniz basit ama etkili olan web sitesi: Google. Kolayca nasıl gezinileceğini ve kullanılacağını anlattım.

Google:

Google, bir hisse senedi takip etmek için en iyi kaynaktır. Sadece hisse senedinin adını yazın, google size bu hisse senedinin tüm detaylarını verecektir.

Örneğin, Adnac hissesini takip etmek istiyorsanız, sadece google’da “Adnac hisse fiyatı” yazın. Sonuç şöyle olacak:

 

 

Google’da, hisse senedinin fiyat grafigini 1 gün, 5 gün, 1 ay, 1 yıl, 5 yıl veya maksimum bir süre boyunca izleyebilirsiniz.

Google’ın sadeliği, yeni başlayanların borsayı izlemeye başlamasını en iyi hale getirir.

Google’da hisse takip etmeyin tek dezavantajı, birden fazla hisseyi aynı anda takip etmek istediğinizde her zaman farklı hissenin adlarını yazmanız gerektiğidir.

Bununla birlikte, bu, tüm yeni başlayanlar için hisse takip etmeyi öğrenmeye başladıkları zaman iyi bir yerdir. Bu nedenle, buna da alışmalısın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir